Kredyty hipoteczne w walucie

Kredyty hipoteczne znów wychodzą na prostą. Kryzys mieszkaniowy mija i banki znów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów zaciągających kredyt na dom.
Zobaczmy, jak to robią? Otóż, jak pokazują najnowsze badania rynku, ostatnio wzrasta zainteresowanie konsumentów na walutowe kredyty hipoteczne. Powodzeniem cieszą się zwłaszcza kredyty hipoteczne zaciągane w euro. Ostatnimi czasy ta waluta wyprzedziła inną, popularna walutę, w której zaciągano kredyty hipoteczne, mianowicie franka szwajcarskiego. Popularność jaką cieszą się kredyty hipoteczne zaciągane w euro stała się tak znaczna, że niektóre banki, które dotąd nie udzielały w ogóle zgody na walutowe kredyty hipoteczne, dają ją, ale tylko dla kredytów zaciąganych w walucie UE. Nie ma się co dziwić, unijny pieniądz jest bardziej stabilny i przewidywalny niż frank. Nawiasem mówiąc kredyty hipoteczne zaciągane we franku nie podniosły się jeszcze z zeszłorocznego upadku branży, nadal są niechętnie zaciągane i drogie w spalacie. Pamiętać należy jeszcze, że istnieje, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne coś co nazywa się kosztem przewalutowania. Trzeba liczyć się z tym że zapłacimy bankowi lichwiarski procent, tylko za to, że nasze kredyty hipoteczne zaciągnięte są w walucie. Oczywiście, banki starają się ograniczać w tym procederze, ale nadal te odsetki są wysokie. Jeśli chodzi o walutowe kredyty hipoteczne to pamiętać należy, że wysokość pojedynczej raty za kredyty hipoteczne zależy od kursu waluty. Jeśli jest on niski to zapłacimy miesięcznie mniej, jeśli wyższy – niestety więcej. Banki dawniej starały się oszukiwać przez dodanie do raty takiej marży bankowej która wyrównywała ratę bez względu na kurs waluty. Takie niecne praktyki, odeszły jednak w niepamięć i dziś kredyty hipoteczne w walucie nie są już tak ryzykowne jak do niedawna miało to miejsce.
Pamiętajmy, że kredyty hipoteczne to zobowiązania finansowe na całe lata. Nie spieszmy się z ich zaciąganiem – sprawdzajmy, porównywajmy, badajmy. Na dłuższą metę to się nam opłaci. Nawet o kilkanaście tysięcy złotych. Spokój popłaca…

Categories: Przeprowadzki

Comments are closed.

Anteny 5 GHz: Klucz

W dzisiejszym świecie, w którym technologia jest integralną częścią naszego ...

Airmax Internet Gór

W dzisiejszym społeczeństwie dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu stał ...

Opowiadania Nauczyci

Sekualność jest nieodłączną częścią ludzkiego doświadczenia, a fascynacja erotyką i ...

Internet SLA Nowa Ru

W dzisiejszych czasach dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu jest ...

Docieplanie styr

Wprowadzenie Docieplanie budynków jest niezwykle ważnym procesem, który przyczynia się do ...