Nie dla dzieci komputery!

Nie dla dzieci komputery!

Przyjeżdżam sobie ostatnio do mojej starszej siostry na urodziny, oczywiście ma męża i dzieci. I to o nich chciałbym się napisać ten artykuł. Tylko to nie one są winne, a rodzice, którzy po prostu nie myślą lub też chcą mieć ?święty spokój? i sadzają dzieci przed laptopem, telewizorem, tabletem.

I nie byłoby problemu, gdyby te dzieci na tym urządzeniu robiły rzeczy edukacyjne, pożyteczne. Codzienne zacinanie w gry stało się normą. Wróćmy właśnie do tych urodzin u mojej siostry. Dzieci widziałem tylko przez chwilę, pomyślałem sobie to normalne, przecież pewnie biegają gdzieś na podwórku. Więcej mnie nie interesowało. Gdy przyszło do pożegnania, widziałem, całą trójkę jeszcze z jakimiś innymi dziećmi oglądający jakiś filmik na portalu YouTube, gdzie sceny nie były zbyt odpowiednie dla dzieci w wieku sześciu lat.

Niestety takie sytuacje mają miejsce na porządku dziennym! Zamiast uczyć dzieci, spędzać z nimi czas to wolimy posadzić je przed laptopa i mieć po prostu święty spokój. Zawiązać butów jeszcze brzdąc nie umie, ale obsługuje komputer.

Jeśli drogi rodzicu chcesz mieć mądre dziecko to wszelkie nowości techniczne wykorzystaj w sposób odpowiedzialny, niech się dzieci za pomocą tabletów uczą fizyki, matematyki, języków. Na oglądanie ?śmiesznych? filmików i granie w gry jeszcze przyjdzie czas. Marnujesz ich dzieciństwo przez Twoje lenistwo, a to najgorsza rzecz w tej chwili jaką można zrobić swojemu dziecku w dzisiejszych czasach.

Categories: Przeprowadzki

Comments are closed.

Anteny 5 GHz: Klucz

W dzisiejszym świecie, w którym technologia jest integralną częścią naszego ...

Airmax Internet Gór

W dzisiejszym społeczeństwie dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu stał ...

Opowiadania Nauczyci

Sekualność jest nieodłączną częścią ludzkiego doświadczenia, a fascynacja erotyką i ...

Internet SLA Nowa Ru

W dzisiejszych czasach dostęp do szybkiego i niezawodnego internetu jest ...

Docieplanie styr

Wprowadzenie Docieplanie budynków jest niezwykle ważnym procesem, który przyczynia się do ...